سیم كشی هوایی | acceptance | 11443

محقق گرامی سلام و عرض ادب. دریافت فایل تخصصی سیم كشی هوایی از فروشگاه فایل برتر | این فایل در دسته بندی برق قرار دارد | امیدوارم این فایل مورد رضایت شما باشدش. موفق و موید باشید. بعضی از سایت ها بدون ارائه توضیحات مناسب از فایل سیم كشی هوایی، آن را به فروش می رسانند. درحالیکه ما توضیحات کامل را برای شما آوردیم که همگی در ادامه مطلب قابل مشاهده هستند.

‫ ‫ ‫ ‫ سیم كشی هوایی ‬ ‫کند‪« .‬اسلحه داری؟» مأمور امنیتی سیم كشی هوایی می‌گوید نه‪.‬‬ ‫«عیبی ندارد‪ .‬همین‌جا بمان‪».‬‬ سیم كشی هوایی ‫پچ‌پچ می‌کنند‪ .‬به مدیر دستور می‌دهند سیم كشی هوایی در بزند‪ ،‬درحالی‌که آن سه نفر‬ سیم كشی هوایی ‫ــ سا ُوی‪ ،‬پلیس و مأمور سیم كشی هوایی امنیتی ــ به دیوار کناری چسبیده‌اند‪

سیم كشی هوایی

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: سیم كشی هوایی

سیم كشی هوایی در 33 صفحه word قابل ویرایش با فرمت doc

فهرست مطالب:

مقدمه :

1-سیم های هوایی :

مشخصات كلی :

ب: مقره های چرخی دو شیاره

1-پایه ها

اسپان :

د: مهار پیاده رو :

هـ - مهار حائل فشاری :

الف : لنگر مهار چوبی

ب: لنگرهای مهار فلزی صفحه ای

ج: لنگر مهار سنگلاخ

د : لنگر مهار باز شونده

هـ : لنگر مهار مته

الف - اصلی كردن هادیهای مسی :

ب- اتصالی سیمهای آلومینیومی :

الف : فاصله آزاد از ساختمانها و اسكله ها و درختان

ب: فاصله آزاد سیمها از زمین

ج : فاصله آزاد سیمها از هادیهای شبكه های دیگر

اتصال پرچی

اتصال انشعابها

ب: اتصالات سیمهای آلومینیومی

سیم كشی هوایی

مقدمه :

انرژی الكتریكی تولید شده در نیروگاه برقی ،توسط سیمهای هوایی و یا كابلهای زمینی و فشار قوی به محلهای مصرف هدایت می شود . در این مورد سیم كشی هوایی ارزانتر و مناسبتر است .

ولتاژهای فشار قوی در پستهای ترانسفورماتور داخل شهر معمولاً به ولتاژ 230/ 400 ولت تبدیل شده و از آنجا توسط سیم های هوایی و یا كابلهای زمینی فشار ضعیف به مصرف كننده رسانده می شود .

در شهرهای برای رعایت مسائل حفاظتی و تا قدری مسئله زیبایی بهتر است كه از سیستم گرانتر یعنی كابل كشی زیرزمینی جهت رساندن انرژی به مصرف كننده ها استفاده نمود . ولی در روستاها و شهرهای كوچك می توان از سیستم ارزانتری (سیم كشی هوایی) استفاده كرد . سیم كشی هوایی در داخل محلات معمولاً برای ولتاژ 250 ولت (بین فاز و زمین ) می باشد .

در این پروژه به شرح مواد و وسائل مورد مصرف و همچنین نكاتی كه باید در سیم كشی هوایی رعایت شوند ، می پردازیم .

1-سیم های هوایی :

جنس سیمهای هوایی معمولاً از مس بوده و در مواردی نیز از آلومنیوم استفاده می شود . سیمهای آلومینیومی بایستی دارای 5/99 % درصد آلومینیوم خالص باشند .این در صد خلوص باعث جلوگیری از خورده شدن و از بین رفتن سیم می شود . به غیر از این نوع ،سیم دیگر نیز از جنس آلومینیوم و یا آلیاژ مرغوب مصرف می شود .كه به نام آلدری (aldrev) معروف است و از 7/99 % درصد آلومینیوم خالص و تقریباً 5% 0 سیلیسم و كمتر از 3% 0 آهن تشكیل شده است . استحكام، خاصیت انبساط و دوام سیم آلدری به طور نسبی بالا می باشد . این سیم در مقابل خوردگی درست مانند آلومینیوم خالص مرغوب ، مقاوم می باشد . برای فواصل زیاد تا 45 متر از سیمهایی از جنس دیگر كه قدرت تحمل آن 228 كیلو پوند می باشد ، استفاده می شود. با استفاده از برنز ، مس ، فولاد ، آلومینیوم می توان سیمهای هوایی را با مقاطع كوچكتر از 6 میلیمیتر مربع ساخته و مورد استفاده قرار داد ، سیمهای مسی را می توان از یك رشته و یا چند رشته به هم تابیده شده جدول (1-4)ساخته ولی استفاده از سیمهای مسی یك رشته تا سطح مقطع 16 میلیمتر مربع مجاز بوده و برای سطح مقطع بیشتر از آن بایستی حتماً چند رشته ساخته شوند . سیمهای آلومنیوم بایستی همیشه چند رشته باشند .

جدول( 4-1 ) جریان مجاز گروهی از سیسمهای هوایی را نشان می دهد.

جریان مجاز سیم های هوایی بر حسب آمپر

سیم آلدری سیم فولادی سیم آلومینیومی سیم مسی

سطح مقطع برحسب mm2

152

160

147

184

50

186

203

195

242

70

232

205

245

306

95

271

300

285

356

120

314

346

338

423

150

358

384

375

470

185

415

458

435

545

240

492

531

518

648

300

حداقل سطح مقطع - حداقل سطح مقطع برای سیمهای هوایی از جنس مسی 6 میلیمتر مربع می باشد . استفاده از این مقطع در مواردی مجاز می باشد كه فاصله تیرهای نگهدارنده از 45 متر بیشتر نشود . برای فواصل بیشتر از 45 متر بایستی حداقل سطح سیم 10 میلیمتر مربع باشد . بجای سیم مسی 6 میلیمتر مربع می توان از سیم آلومینیومی 16 میلیمتر مربع و بجای سیم مسی 10 میلیمتر مربع از سیم آلومینیومی 25 میلیمتر مربع استفاده نمود . ولی قانوناً حداقل سطح مقطع سیمهای آلومینیمی مورد استفاده 25 میلیمتر مربع می باشد .

👇محصولات مشابه با سیم كشی هوایی👇

تحقیق بررسی اصول سیم كشی هوایی طراحی مخازن هوایی و زمینی آب گزارش كارآموزی حمل و نقل هوایی در فرودگاه مهرآباد مدلسازی و طراحی مخزن هوایی آب در نرم افزار sap2000 پاورپوینت بررسی عوامل محیطی، ویژگیهای اقلیمی و آب و هوایی (طرح 5) تحقیق بررسی ارزیابی برنامه آموزشی زبان انگلیسی در سطح دانشگاه هوایی اقدام پژوهی حل مشکل یادگیری دانش آموزان در درس جغرافیای کلاس چهارم ابتدایی در بخش نواحی آب و هوایی ایران دانلود اقدام پژوهی حل مشکل یادگیری دانش آموزان در درس جغرافیای کلاس چهارم ابتدایی در بخش نواحی آب و هوایی ایران مقاله بررسی اهمیت سیستمها و شبكه های الكتریكی(خطوط انتقال شبكه توزیع هوایی و زمینی

👇محصولات تصادفی👇

تحقیق در مورد جغرافیای استان قزوین اقدام پژوهی چگونه توانستم به دانش آموزم رضا در زمینه یادگیری درس تاریخ کمک کنم پروژه کارآفرینی کارگاه خشک کردن و بسته بندی سبزیجات(با ظرفیت 1200 تن در سال) مبانی نظری ذهن آگاهی پاورپوینت یونجه پرسشنامه محقق ساخته انتقال مهارت های مدیریتی پاورپوینت بررسی ارگونومی گزارش كارآموزی مربوط به پروژه 416 واحد مسكونی گزارش كارآموزی مراحل اجرای یك سیكل كاری حفاری از ابتدا تا انتها پاورپوینت بررسی ماساژ درمانی مقاله توربین بادی دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق عزت نفس سازمانی عدالت چیست؟ چه نقشی در پیشرفت كشور دارد؟ دانلود پاورپوینت عناصر ضد مغذی بازدارنده ها 43 اسلاید دانلود كار‏فرینی نان 35 ص

👇کلمات کلیدی👇

سیم كشی هوایی;سیم كشی خطوط هوایی;سیم كشی هوایی;تحقیق سیم كشی هوایی;دانلود سیم كشی هوایی;دانلود تحقیق سیم كشی هوایی;پژوهش دانشجویی درمورد سیم كشی هوایی;دانلود سیم كشی هوایی;تحقیق درمورد سیم كشی هوایی