دانلود مقاله درمورد عوارض شکستگی هاو عوارض انها | acceptance | 3736

محقق گرامی سلام و عرض ادب. دریافت فایل تخصصی دانلود مقاله درمورد عوارض شکستگی هاو عوارض انها از فروشگاه فایل برتر | این فایل در دسته بندی پزشکی قرار دارد | امیدوارم این فایل مورد رضایت شما باشدش. موفق و موید باشید. بعضی از سایت ها بدون ارائه توضیحات مناسب از فایل دانلود مقاله درمورد عوارض شکستگی هاو عوارض انها، آن را به فروش می رسانند. درحالیکه ما توضیحات کامل را برای شما آوردیم که همگی در ادامه مطلب قابل مشاهده هستند.

‫ ‫ ‫ ‫ دانلود مقاله درمورد عوارض شکستگی هاو عوارض انها ‬ ‫کند‪« .‬اسلحه داری؟» مأمور امنیتی دانلود مقاله درمورد عوارض شکستگی هاو عوارض انها می‌گوید نه‪.‬‬ ‫«عیبی ندارد‪ .‬همین‌جا بمان‪».‬‬ دانلود مقاله درمورد عوارض شکستگی هاو عوارض انها ‫پچ‌پچ می‌کنند‪ .‬به مدیر دستور می‌دهند دانلود مقاله درمورد عوارض شکستگی هاو عوارض انها در بزند‪ ،‬درحالی‌که آن سه نفر‬ دانلود مقاله درمورد عوارض شکستگی هاو عوارض انها ‫ــ سا ُوی‪ ،‬پلیس و مأمور دانلود مقاله درمورد عوارض شکستگی هاو عوارض انها امنیتی ــ به دیوار کناری چسبیده‌اند‪

دانلود مقاله درمورد عوارض شکستگی هاو عوارض انها

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: دانلود مقاله درمورد عوارض شکستگی هاو عوارض انها

*مقاله درمورد عوارض شکستگی ها*

عوارض شكستگی ها:

در اكثر شكستگی ها روند جوش خوردگی طبق انتظار پیش می رود به تدریج فونكسیون عضو آسیب دیده به وضع طبیعی بر می گردد و اگر نقص دائمی باقی بماند بسیار جزئی است اما همه شكستگی ها دارای چنین پیامد خوبی نیستند و ایجاد عوارض در تعدادی از آنها اجتناب پذیر می باشد كه برخی خفیف، برخی شدید و ندرتاً فاجعه آمیز می باشد این عوارض می توان به دو گروه تقسیم نمود:

1)عوارض كه مربوط به خود شكستگی می باشند.

2)عوارضی كه مربوط به ضایعات همراه در نسوج دیگر

دوازده عارضه شكستگی كه به دو گروه انترنسیك و اكسترنسیك تقسیم شده است.

عوارض مربوط به خود شكستگی

عوارض مربوط به ضایعات همراه شكستگی

عفونت

آسیب به عروق خونی بزرگ

تأخیر جوش خوردن

ضایعات عصبی

جوش نخوردن

ضایعات احشائی

نكروز آواسكوبر

ضایعات تاندونی

بد جوش خوردن

ضایعات و آسیب های پست تروماتیك مفصلی

كوتاه شدن

آمبوس چربی

عفونت Infection

عفونت واقعاً فقط در شكستگی های باز (مركب) دیده می شود كه در آنها زخم توسط ارگانیسم هائی كه از خارج بدن وارد می شود، آلوده می گردد به طور استثنائی ممكن است یك شكستگی بسته(ساده) هنگامی كه با دخالت جراحی به یك شكستگی باز تبدیل می شود، دچار عفونت گردد.

گاهی عفونت زخم سطحی باقی مانده و استخوان گرفتار نمی شود اما حداكثر عفونت به استخوان نیز سرایت نموده و موجب استئومیلیت می گردد استئومیلیت یك عارضه جدی است زیرا هنگامیكه استخوان با ارگانیسم های پیوژتیك عفونی شد، عفونت تمایل به مزمن شدن پیدا می كند. عفونت عاملی قوی در تأخیر یا جلوگیری از جوش خوردن استخوان است.

پیشگیری از عفونت و علائم آن

تمام شكستگی های باز باید آلوده در نظر گرفته شوند، فیكساسیون داخلی شكستگی به روش جراحی خطر عفونت را افزایش می دهد. پرستار باید بیمار را از نظر نشانه های عفونت شامل حساسیت در لمس، درد، قرمزی، گرمی موضعی، تب، ترشحات چركی كنترل كند. عفونت ها باید بلافاصله درمان شوند. برای پیشگیری از عفونت و درمان آن باید از داروهای آنتی بیوتیك مناسب با دوز كافی استفاده كرد.

درمان

عفونت حاد جدید:در عفونت های حاد استقرار یافته اهداف اصلی درمان عبارتند از:

1)درناژ كافی

2)دادن آنتی بیوتیك

زخم باز گذاشته می شود و حفره هائی كه ممكن است چرك در آنها وجود داشته باشد با انسنریون یا اكسزیون مناسب برداشته می شود. و لازم نیست پانسمان مكرراً تعویض شود. غالباً بهتر است در فواصل بین پانسمان ها انسنریون یا اكسنریون مناسب برداشته می شود.

همیشه باید از آنتی بیوتیك استفاده شود تركیبی از فلوگلوكز اسیلین و اسید فوسیدیك و یا اریترومایسین و اسید فوسیدیك اغلب مناسب است اما انتخاب آنتی بیوتیك باید بر مبنای حساسیت ارگانیسم های مهاجم صورت گیرد.

عفونت مزمن:اگر عفونت های استخوان مزمن شود (استئومیلیت مزمن) ترشح چرك ادامه پیدا كرده و ممكن است قطعاتی از استخوان مرده و به صورت سكستر جدا شوند. برای بهبودی دائمی در این وحله به جراحی رادیكال ترسی نیاز است.

تمام سكسترها باید برداشته شوند استخوانی را كه با حفره های كوچك حاوی چرك به صورت لانه زنبور در آمده باید تراشیده گردد.

و گاهی منطقی است كه تمام قسمت های عفونی شده استخوان را برداشت و به جای آن كرافت استخوان اسفنجی از استخوان ایلئوم قرار داد.

تأخیر در جوش خوردگی Delayed union

زمانی اصطلاح دیرجوش خوردن مطرح می شوند كه فرایند التیام نسبت به نوع و محل شكستگی با سرعت كمتر از حد طبیعی پیشرفت كند این عارضه معمولاً همراه با عفونت های سیستمیك و تغذیه بد، بیماری دیابت و بیماری اتوایمیون و یا در اثر اعمال كشش غیر طبیعی روی قطعات شكستگی ایجاد می شود ولی در نهایت شكستگی التیام می یابد.

علل تأخیر در جوش خوردگی:

علل تأخیر در جوش خوردگی همان علل عدم جوش خوردگی است كه به شكل خفیف تری عمل می كند.

درمان

در اكثر موارد درمان ابتدائی تأخیر در جوش خوردگی، منتظر ماندن است زیرا این امید وجود دارد كه شكستگی در نهایت بدون دخالت جراحی، به طور رضایت بخشی جوش بخورد. معمولاً انتظار، نتیجه بخش است. اما ممكن است زمانی فرا رسد. شاید شش ماه یا بیشتر پس از شروع درمان كه در صورت عدم پیشرفت در روند جوش خوردن مجبور به استفاده از درمان جراحی شویم در اغلب موارد استفاده از نوعی گرافیت استخوانی دارای بهترین چشم انداز در پیشرفت جوش خوردگی می باشد.

👇محصولات مشابه با دانلود مقاله درمورد عوارض شکستگی هاو عوارض انها👇

مقاله درمورد گاز خردل و عوارض آن مقاله درمورد سکته قلبی و عوارض آن مقاله بررسی سیمان و عوارض ناشی از آن ترجمه مقاله عوارض روانی سوء استفاده از استروئید تقویتی Psychiatric Complications فایل پاورپوینت عوارض جانبی داروها تحلیل پارامتریك رفتار لرزه ای عوارض توپوگرافی مثلثی شکل در فضای زمان تعیین شیوع تنگی متائوس و عوارض آن بر كلیه ها و مجاری ادراری در شیرخوران و كودكان تحقیق بررسی اختلالات اورولوژیك (تعیین شیوع تنگی متائوس و عوارض آن بر كلیه ها شیرخواران) مقاله ارایش کنونی نیروهای جهان و رهیافتهای انها برای فتح میدان نبرد اقتصادی

👇محصولات تصادفی👇

مقاله بتن اسفنجی آشپزخانه با اسکچ آپ قسمت اول مقاله شرحی از چند عارف و شاعر دانلود پاورپوینت مفهوم تئوری عاملیت و تئوری ذی نفعان پیشگیری از خودکشی برای بهورزان دانلود پاورپوینت نگاهی اجمالی به انگیزش ، تعاریف و نظریه های آن (فصل اول کتاب انتظار عدالت و عدالت در سازمان رضائیان) نمونه سوال استخدامی کتاب راه حل CRM یک استراتژی نوین بازاریابی کتاب مبانی هنر های تجسمی (بخش هشتم) پیشینه تحقیق و مبانی نظری سیستم های مغزی رفتاری پروژه کارآفرینی کارگاه تولید سس از سویا پاورپوینت معماری هند مقاله بررسی طراحی وب سایت یك شركت تولید تجهیزات آزمایشگاهی گزارش كارآموزی در كارخانه كاشی اصفهان پاورپوینت ژنراتورهای تیپ آنسالدو نیروگاه سبلان

👇کلمات کلیدی👇

عوارض شکستگی ها;جوش خوردگی;فونکسیون;طبیعی;عوارض;عفونت;عروق خونی;آمبوس چربی;درمان;علایم;آنتی بیوتیک;زخم;دانلود;دانلود مقاله ;دانلود تحقیق