مبانی نظری و پیشینه تحقیق اشتیاق شغلی | acceptance | 5595

محقق گرامی سلام و عرض ادب. دریافت فایل تخصصی مبانی نظری و پیشینه تحقیق اشتیاق شغلی از فروشگاه فایل برتر | این فایل در دسته بندی مدیریت قرار دارد | امیدوارم این فایل مورد رضایت شما باشدش. موفق و موید باشید. بعضی از سایت ها بدون ارائه توضیحات مناسب از فایل مبانی نظری و پیشینه تحقیق اشتیاق شغلی، آن را به فروش می رسانند. درحالیکه ما توضیحات کامل را برای شما آوردیم که همگی در ادامه مطلب قابل مشاهده هستند.

‫ ‫ ‫ ‫ مبانی نظری و پیشینه تحقیق اشتیاق شغلی ‬ ‫کند‪« .‬اسلحه داری؟» مأمور امنیتی مبانی نظری و پیشینه تحقیق اشتیاق شغلی می‌گوید نه‪.‬‬ ‫«عیبی ندارد‪ .‬همین‌جا بمان‪».‬‬ مبانی نظری و پیشینه تحقیق اشتیاق شغلی ‫پچ‌پچ می‌کنند‪ .‬به مدیر دستور می‌دهند مبانی نظری و پیشینه تحقیق اشتیاق شغلی در بزند‪ ،‬درحالی‌که آن سه نفر‬ مبانی نظری و پیشینه تحقیق اشتیاق شغلی ‫ــ سا ُوی‪ ،‬پلیس و مأمور مبانی نظری و پیشینه تحقیق اشتیاق شغلی امنیتی ــ به دیوار کناری چسبیده‌اند‪

مبانی نظری و پیشینه تحقیق اشتیاق شغلی

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: مبانی نظری و پیشینه تحقیق اشتیاق شغلی

توضیحات: فصل دوم پژوهش کارشناسی ارشد و دکترا (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

همرا با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه

رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

منبع : دارد (به شیوهAPA)

نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

قسمتی از مبانی نظری متغیر:

اشتیاق شغلی

علاقه به اشتیاق شغلی در دل تحقیقات در خصوص فرسودگی شغلی رشد کرد (مسلش، شوفلی ولیتر 2001). در مطالعه فرسودگی محققان کم کم به قطب مخالف و مثبت آن یعنی اشتیاق شغلی علاقمند شدند. بعد از یک ربع قرن مطالعه در مورد فرسودگی این سوال منطقی مطرح شد که درباره روی دیگر سکه چه می دانیم و مخصوصاً آیا می توان کارمندانی را یافت که با قدرت زیاد کار می کنند و در عمیقاً با کارشان درگیر و درآن غرقند؟ و اگر این چنین است چه چیزی آنها را به این سمت می راند. آیا عواملی شبیه (البته عکس) آنچه فرسودگی کارمندان می شود، وجود دارد؟ اشتیاق چه تاثیراتی دارد؟ چگونه می توان آن را افزایش داد؟ و در آخر چه فرایندهای روانی با این مفهوم مرتبطند؟ محققان با داشتن سوالاتی از این دست در آخر قرن شروع به بررسی منظم تر قطب مقابل فرسودگی نمودند. و این مقارن شد با ظهور آن چیزی که جنبش روانشناسی مثبت نگر تاکید می کردند. سازمان های امروزی خواهان آن هستند که کارمندانشان با انگیزه، خلاق، مسئول و درگیر با کارشان باشند و بجای انجام دادن کار شخصی شان (وظیفه شان) از کارمندان انتظار می رود که چند قدم جلوتر باشند (شوفلی وباکر، 2003).

مسلماً کسانی که دچار فرسودگی هستند توانایی چنین کاری ندارند اما کسانی که دچار این فرسودگی نیستند، امکان دارد خیلی بیشتر هم کار کنند. رویکر د سنتی منفی در اینجا راه به جایی نمی برد و نیاز به یک رویکرد جدید و مثبت می باشد. در این باره اشتیاق شغلی نه تنها یک نقش حیاتی برای فهم رفتارهای سازمانی مثبت بازی می کند بلکه همچنین برای هدایت مدیریت منابع انسان و سیاست های بهداشتی حرفه ای در سازمان ها نیز نقش مهم دارد (سالانوا و شوفلی، 2007).

اشتیاق که معمولاً در مفاهیم ازدواج نمادین شده است با مشارکت فعال و سرمایه گذاری کلیت فرد در عملکرد نقش مرتبط می شود. در بافت محیط کار، اشتیاق معنای ویژه تری دارد. این سازمان ها این تعاملات خود را در قرارداد استخدام نمایان می سازند که در آن کارکنان به ارائه خدمات خود برای کارفرما پرداخته، خود را به شغلشان متعهد می سازند و تعهدات مربوط به استخدام خود را متقبل می شوند.

کارکنان با پذیرش و استقبال از نقش هایشان در سازمان به صرف انرژی در نقش ها می پردازندو به نوبه خود بیش از پیش جذب نقش هایی که اجرا می کنند شده و در آنها غرق می شوند (ریچ[1]، 2006).

نظریه های اشتیاق شغلی

2-2-1-1- نظریه كان

گافمن[2] (1961، 1953) از اولین کسانی بوده است از اصطلاح پذیرش[3] برای تشریح سرمایه گذاری انرژی و خود در نقش استفاده کرده است. پذیرش شغلی دربردارنده یک دلبستگی ابراز شده یا پذیرفته شده نسبت بهنقش و اشتیاق خودجوش یا فعال در فعالیت نقش می باشد یعنی یک سرمایه گذاری توجه و تلاش قابل مشاهده می باشد (گافمن، 1961).

کان[4] (1990) با استفاده از دیدگاه گافمن در مورد پذیرش شغلی به ارائه چارچوب نظری برای فهم زمان و چرایی درجات مختلف سرمایه گذاری افراد در عملکرد نقش کاریشان پرداخته است. کان از طریق بازنگری های قوم نگاری به تحقیق در مورد اشتیاق و عدم اشتیاق در بین دو گروه کارمندان پرداخته است: مشاوران یک اردوگاه تابستانی در کارائی و اعضای شرکت معماری.

کان به بررسی وضعیت هایی پرداخته است که در آنها کارکنان به صورت فردی یعنی شکل ابراز شده و با به کارگیری خود فردیشان[5] اشتیاق شغلی نشان می دادند و نیز وضعیت های کاری که افراد و عدم اشتیاق نشان داده و خود فردیشان را کنار کشیده و از آن دفاع می کرده اند. با توجه با اینکه کان به ارائه یک تعریف از اشتیاق پرداخته است. که شامل مفهوم زیر است: ابراز و عملی شدن همزمان خود مرجع[6] فرد در تکالیف که موجب بهبود پیوند فرد با کار و همکاران، حضور فردی (فیزیکی، شناختی و عاطفی) و فعالیت ها به صورت فعال می گردد (کان، 1990). از نظر کان اشتیاق افراد در نقش شان با میزان سرمایه گذاری آنها در این سه بعد نمایانگر می شود. آنچه در این تعریف به طور ضمنی گنجانده شده است. این مطلب است که اشتیاق افراد در میزان سرمایه گذاری انرژی های فردیشان در نقش هایشان جلوه گر می شود که بسته به عوامل بافتی یا اقتضائات شغلی می تواند متفاوت باشد.

[1].Rich

[2].Goffman

[3].Ernhracement

[4]Kahn

[5].Personal Selves

[6].Preferred Self

👇محصولات مشابه با مبانی نظری و پیشینه تحقیق اشتیاق شغلی👇

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اشتیاق شغلی مبانی نظری و پیشینه پژوهش در باره ی اشتیاق شغلی دانلود پیشینه تحقیق و مبانی نظری فرسودگی شغلی و حمایت شغلی مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع فرسودگی شغلی و حمایت شغلی مبانی نظری و پیشینه تحقیق درگیری شغلی مبانی نظری و پیشینه تحقیق خلاقیت شغلی مبانی نظری و پیشینه تحقیق فرسودگی شغلی مبانی نظری و پیشینه تحقیق رضایت شغلی پیشینه تحقیق و مبانی نظری رضایت شغلی و سلامت

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت انسان- طبیعت- معماری (نقد ویلا ساوا) اصول و تنظیم و كنترل بودجه دولتی اقدام پژوهی چگونه توانستم مهارت نوشتن رادر دانش آموزان پایه دوم تقویت کنم دانلود اقدام پژوهی چگونه اضطراب دانش آموزپایه اول متوسطه را در ساعت فیزیک کاهش دادم کتاب سیم‌کشی برق ساختمان‌های تجاری ویرایش پانزدهم (جدیدترین نسخه) مبانی نظری و پیشینه تحقیق مدل اثربخشی کرک پاتریک اجزای تشکیل دهنده دانشکده معماری (پاورپوینت) پاورپوینت مقدمات تكنولوژی آموزشی بررسی حقوق اسرای جنگی در اسناد بین المللی پروژه کارآفرینی کارخانه سیمان بجنورد نمونه سوال ریاضی هشتم دی مااه 94 گزارش کاراموزی احتراق در موتورهای اشتعال دانلود پاورپوینت سودمندی اطلاعات حسابداری برای سرمایه گذاران و بستانکاران مزایای استفاده از اعتبارات اسنادی روش تحقیق بررسی عملكرد عملیات بانكداری بدون ربا

👇کلمات کلیدی👇

مبانی نظری; پیشینه تحقیق ;اشتیاق شغلی