اصول سرپرستی | acceptance | 875

محقق گرامی سلام و عرض ادب. دریافت فایل تخصصی اصول سرپرستی از فروشگاه فایل برتر | این فایل در دسته بندی مدیریت قرار دارد | امیدوارم این فایل مورد رضایت شما باشدش. موفق و موید باشید. بعضی از سایت ها بدون ارائه توضیحات مناسب از فایل اصول سرپرستی، آن را به فروش می رسانند. درحالیکه ما توضیحات کامل را برای شما آوردیم که همگی در ادامه مطلب قابل مشاهده هستند.

‫ ‫ ‫ ‫ اصول سرپرستی ‬ ‫کند‪« .‬اسلحه داری؟» مأمور امنیتی اصول سرپرستی می‌گوید نه‪.‬‬ ‫«عیبی ندارد‪ .‬همین‌جا بمان‪».‬‬ اصول سرپرستی ‫پچ‌پچ می‌کنند‪ .‬به مدیر دستور می‌دهند اصول سرپرستی در بزند‪ ،‬درحالی‌که آن سه نفر‬ اصول سرپرستی ‫ــ سا ُوی‪ ،‬پلیس و مأمور اصول سرپرستی امنیتی ــ به دیوار کناری چسبیده‌اند‪

اصول سرپرستی

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: اصول سرپرستی

مقدمه

گر چه مدیریت به مفهوم كلی آن سابقه‌ای به قدمت زندگی انسان و حتی بیشتر از آن را دارد، اما آنچه كه به نام دانش مدیریت برای مدیریت سازمانها و مؤسسات، به خصوص مؤسسات انتفاعی تكامل پیدا كرده است، مربوط به اواخر قرن نوزدهم و عمدتاً قرن بیستم است. تا قبل از قرن بیستم سازمانها در مقیاسی كوچك و با استفاده از روشهای ساده اداره می‌شدند و هنوز پیچیدگی امروز خود را پیدا نكرده بودند، در حالی كه امروز مدیریت‌ها با مسایل گوناگونی همچون جمعیت فزاینده ، ركود، آگاهی اجتماعی، كمبود منابع ـ به خصوص منابع انرژی، تورم، تأمین رفاه، رقابت و نظایر آن روبرو هستند. رعایت همة این مسایل ، همراه با بزرگ شدن نسبی سازمانها و پیشرفت تكنولوژی و استفاده از علوم ریاضی، اقتصاد و كامپیوتر پیچیدگی مدیریت را بیشتر كرده است.

پیشرفت مدیریت تا انقلاب صنعتی ، هماهنگ و محسوس نبود. در سال 1776، آدام اسمیت با اطلاعاتی كه از كارخانة سنجاق‌سازی به دست آورده بود محسنات تقسیم كار را اعلام كرد كه خود گامی در جهت سازماندهی و میریت بود. البته قبل از آدام اسمیت نیز در زمینة مدیریت، در برخی كشورها روشهایی آزمایش شده بود مثل روشی كه در «كارخانة كشتی‌سازی» و نیز در ایتالیا در قرن پانزدهم به كار گرفته شد یعنی روش «خط زنجیر» كه در آن قطعات برای ساختن كشتی، با نظم پشت سر هم قرار می‌گرفتند.

در سال 1832چارلز بابیج (1871ـ1792) ریاضی‌دان انگلیسی و سازندة ماشین حساب مقاله‌ای به نام «دربارة اقتصاد ماشینها و كارخانه‌ها»در زمینة تولید نوشت. بابیج در این مقاله برای اولین بار موضوع اختلاف در مهارت و نقش آن در تعیین مقدار دستمزد و نیز مفاهیمی از مهندسی صنعتی را به بحث گذاشت. به اعتقاد چارلز بیرد نوشته‌های بابیج مبنای كارها و مطالعات تیلور برای تدوین مدیریت علمی قرار گرفت.

علاوه بر بابیج، هنری تاون نیز یكی از نویسندگان مدیریت علمی است كه قبل از تیلور و همزمان با او، با بهره‌گیری از تجربة طولانی خود در مدیریت شركت صنعتی «ییل و تاون» در سال1921 مقاله‌ای به نام «مهندس به عنوان یك اقتصاددان» را به نگارش در آورد. در ابن مقاله او نیاز مدیران را به قدرت تشخیص و تجزیه و تحلیل اطلاعات و طبقه‌بندی اطلاعات به منظور رفع مشكلات و همچنین نیاز آنها را به دیدن دوره‌های آموزش مدیریت در دانشگاهها، مورد تأكید قرار می‌دهد. به این ترتیب نویسندگان مختلف در گوشه و كنار مطالبی می‌نوشتند، اما آنچه كه به صورت مدون در زمینة مدیریت تهیه و ارائه شد توسط تیلور انجام گرفت كه به عنوان بنیانگذار مكتب كلاسیك در مدیریت شناخته شده است.

👇محصولات مشابه با اصول سرپرستی👇

دانلود اصول سرپرستی روابط عمومی پرورش مهارتهای سرپرستی 22 ص دانلود اصول سرپرستی 42 ص پاورپوینت اصول سرپرستی دانلود اصول سرپرستی 135 ص مقاله درمورد اصول سرپرستی کتاب مدیریت اصول سرپرستی دانلود اصول سرپرستی قاطعیت در مدیریت 43 ص دانلود پاورپوینت اصول سرپرستی 102 اسلاید دانلود پاورپوینت مفاهیم اصول سرپرستی

👇محصولات تصادفی👇

پروپوزال با عنوان بهینه سازی خرپاها با روشهای متاهیوریستیک(الگوریتمهای فراکاوشی) کتاب طراحی مدل فرایندی برند سازی کار افرینانه در کسب و کار های کوچک و متوسط صنایع غذای مبانی نظری و پیشینه پژوهش درباره ی هوش سازمانی مطالعه طرح با عنوان باغ سازی در هند پروژه کارآفرینی کارگاه تولید بالاست مهتابی مبانی نظری مفهوم شناسی مهارت های مدیریتی پروژه کارآفرینی گالری هنر شرق پاورپوینت بررسی علف های هرز چغندر قند فرمول های ریاضی ششم مقاله بررسی زراعت ذرت مقاله بررسی نظریه نظام جهانی در حوزه توسعه اقتصاد جهانی مقاله بررسی ورق كاری و برشكاری هارد درایو و كنترلر آن دانلود مقاله تونل مانش دانلود تحقیق انواع جوشكاری 33 ص

👇کلمات کلیدی👇

اصول سرپرستی;سازمان;مدیریت