اهمیت اقتصادی طلا در جهان و موقعیت اكتشاف و استخراج طلای ایران در مقایسه با جهان | acceptance | 9100

محقق گرامی سلام و عرض ادب. دریافت فایل تخصصی اهمیت اقتصادی طلا در جهان و موقعیت اكتشاف و استخراج طلای ایران در مقایسه با جهان از فروشگاه فایل برتر | این فایل در دسته بندی علوم انسانی قرار دارد | امیدوارم این فایل مورد رضایت شما باشدش. موفق و موید باشید. بعضی از سایت ها بدون ارائه توضیحات مناسب از فایل اهمیت اقتصادی طلا در جهان و موقعیت اكتشاف و استخراج طلای ایران در مقایسه با جهان، آن را به فروش می رسانند. درحالیکه ما توضیحات کامل را برای شما آوردیم که همگی در ادامه مطلب قابل مشاهده هستند.

‫ ‫ ‫ ‫ اهمیت اقتصادی طلا در جهان و موقعیت اكتشاف و استخراج طلای ایران در مقایسه با جهان ‬ ‫کند‪« .‬اسلحه داری؟» مأمور امنیتی اهمیت اقتصادی طلا در جهان و موقعیت اكتشاف و استخراج طلای ایران در مقایسه با جهان می‌گوید نه‪.‬‬ ‫«عیبی ندارد‪ .‬همین‌جا بمان‪».‬‬ اهمیت اقتصادی طلا در جهان و موقعیت اكتشاف و استخراج طلای ایران در مقایسه با جهان ‫پچ‌پچ می‌کنند‪ .‬به مدیر دستور می‌دهند اهمیت اقتصادی طلا در جهان و موقعیت اكتشاف و استخراج طلای ایران در مقایسه با جهان در بزند‪ ،‬درحالی‌که آن سه نفر‬ اهمیت اقتصادی طلا در جهان و موقعیت اكتشاف و استخراج طلای ایران در مقایسه با جهان ‫ــ سا ُوی‪ ،‬پلیس و مأمور اهمیت اقتصادی طلا در جهان و موقعیت اكتشاف و استخراج طلای ایران در مقایسه با جهان امنیتی ــ به دیوار کناری چسبیده‌اند‪

اهمیت اقتصادی طلا در جهان و موقعیت اكتشاف و استخراج طلای ایران در مقایسه با جهان

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: اهمیت اقتصادی طلا در جهان و موقعیت اكتشاف و استخراج طلای ایران در مقایسه با جهان

اهمیت اقتصادی طلا در جهان و موقعیت اكتشاف و استخراج طلای ایران در مقایسه با جهان

چکیده:

در این پروزه سعی شده است به بررسی کلیه مطالب مربوط به طلا اعم از خصوصیات و اهمیت اقتصادی طلا در جهان،فعالیتهای اکتشافی و استخراجی انجام شده در برخی مناطق کشور،تولیدات و نوسانات قیمت طلا در ایران وجهان،اقتصاد جهانی طلا،طریقه اکتشاف،استخراج و استحصال طلا،موقعیت طلای ایران در مقایسه با جهان،بررسی ذخایر و تجارت جهانی طلا و در نهایت امکان تولیدطلا درایران پرداخته شده است.

از آنجا که کشور ما در خاورمیانه از نظر ذخایر ارز و طلا در موقعیت بسیار ارزشمندی است اما با وجود این در بسیاری از مناطقی که وجود طلا در آنجا محرز شده است اما امکان استخراج و استحصال آن وجود ندارد.

زیرا عواملی اعم ازوجود شرایط نامناسب آب وهوائیدر محل،موقعیت جغرافیائی نا مناسب محل وجود ماده معدنی ،عدم وجود مکانیسم پیشرفته جهت استخراج درشرایط مختلف،پائین بودن عیار طلا،اقتصادی نبودن مراحل اکتشافی و در نهایت استخراجی و... امکان تولید طلا در ایران تنها به دو معدن منتهی می شود .

یکی طلای زرشوران است که از سال آینده باعیار 7.9تولید خواهد کرد که بسیار خوب است و دیگری طلای موته با عیار2.5 است که تنها از این معدن است که طلا به صورت شمش تهیه می گردد.

البته در بعضی از نقاط کشور مانند شوش طلا از لجن های مس استحصال می شود

امید است در آینده نزدیک شرایط به گونه ای فراهم شود تا مناطقی که در آنجا طلا وجود دارد اما امکان استحصال آن نیست این امکان،ممکن شده و چرخه اقتصادی کشور به کمک این ماده معدنی ارزشمند و تعیین کننده در وضعیت کنونی کشور تحول نوینی ایجاد نماید و علاوه بر نفت بتواند پشتوانه قدرتمند دیگری داشته باشد.

چرا که طلا نقش تعیین کننده ای در اقتصاد ایفا می کند ومی‌توان طلا را به عنوان یك شاخص حساس نسبت به شرایط ملی و بین‌المللی معین از قبیل تورم و یا جنگ معرفی كرد.

مقدمه :

منابع معدنی نقش زیر بنایی در فرایند توسعه اقتصاد كشور دارند و در این میان طلا به عنوان یك منبع ثروت با كاربرد ویژه در صنعت و پشتوانه سیستم پولی پاره‌ای از كشورهای جهان، از اهمیت خاصی برخوردار است. تفاوت طلا با سایر عناصر در رابطه تاریخی آن با پول نهفته است. بر این اساس در چند سال اخیر منابع هنگفتی در زمینه اكتشاف طلا سرمایه گذاری شده است.

اطلاعات درمورد ذخایر طلا در كشورمان بسیار پراكنده بوده و به لحاظ نداشتن یك سیستم بانك اطلاعاتی قوی، گردآوری، نگهداری و پردازش این اطلاعات به خوبی صورت نگرفته است. هدف از انجام این پروژه جمع آوری اطلاعات مربوط به طلا (اكتشاف، استخراج، ... )، ساماندهی این اطلاعات در قالب یك بانك اطلاعاتی و در نهایت ارایه اطلاعات به شكل پروژه و CD خواهد بود..در مرحله بعد اطلاعات مورد نیاز و مراكز اطلاعاتی شناسایی شد و با توجه به الویت‌بندی صورت گرفته و حجم عظیم اطلاعات در سازمان زمین‌شناسی و اكتشافات معدنی كشوراطلاعات موجود در این ارگان گردآوری گردید، در ادامه جمع‌آوری اطلاعات موجود در وزارت صنایع و معادن و دانشگاههای سطح تهران صورت پذیرفت. طبقه‌بندی اطلاعات جمع‌آوری شده به چهار دسته معدن، كانسار، نشانه های معدنی و آنومالی( كه شرح مربوط به هر كدام در ذیل آورده شده ) انجام شد كه حاصل آن معرفی 2 معدن (طلای موته و مس و طلای سرچشمه )، 36 كانسار، 79 نشانه معدنی، و 288 آنومالی معدنی تا كنون می‌باشد.

1-معدن: تمركز اقتصادی مواد معدنی كه یا در گذشته استخراج شده‌است و یا اكنون در حال استخراج برای عرضه و فروش می‌باشد.

2-كانسار: تمركز اقتصادی مواد معدنی كه لزوما یك تمركز اقتصادی است اما هنوز استخراج نگردیده است.

3-نشانه معدنی: ویژگی زمین‌شناسی یا ... كه به حضور یك نهشته معدنی در یك ناحیه اشاره دارد.

4-آنومالی معدنی: نواحی بی‌هنجار كه مطالعات زمین‌شناسی، اكتشافی و... انجام‌گرفته در آنها از " نشانه معدنی" كمتر بوده اما در آینده با تكمیل مطالعات می‌تواند به‌عنوان یك نشانه معدنی معرفی گردد.

👇محصولات مشابه با اهمیت اقتصادی طلا در جهان و موقعیت اكتشاف و استخراج طلای ایران در مقایسه با جهان👇

دانلود تاریخچه علم حسابداری (یا در ایران یا در جهان) و اهمیت و عوامل موثر بر حسابداری در بنگاه های اقتصادی موقعیت نفت و گاز کشور در بازارهای نفت و گاز جهان مقاله ارایش کنونی نیروهای جهان و رهیافتهای انها برای فتح میدان نبرد اقتصادی کتاب غول های اینترنت ایران و جهان کتاب تاریخ ایران و جهان (2) تحقیق تاریخچه عكاسی در ایران و جهان بررسی روابط عمومی در ایران و جهان بررسی بازار فولاد در جهان و ایران کتاب تاریخ و ادبیات ایران و جهان (1)

👇محصولات تصادفی👇

جزوه تایپ شده حقوق جزا اختصاصی دانشگاه آزاد اسلامی تحقیق درباره فعل معتل و قواعد عربی و انواع اعلال مقاله درباره تحولات نانوتكنولوژی 1 پاورپوینت مهندسی معماری: تجزیه و تحلیل کامل بافت و فرهنگ روستـای امرالله:شیب،جهت،کونه شناسی،وضعیت اقتصادی اجتماعی طرح توجیهی جمع آوری شیر با ظرفیت 8.5 تن در روز دیتیل اجرایی منهول فاضلاب-مجموعه کامل نقشه+تیپ بندی پاورپوینت معرفی علف های هرز با نام و تصویر مقاله بررسی جنبش های دانشجویی و ارتباط آنها با نیروهای سیاسی مقاله بررسی خود شناسی (انسان شناسی) بررسی روابط عمومی در ایران و جهان پاورپوینت حسابداری ساختگی حل تمرینات شبکه های کامپیوتری پاورپوینت معماری بین النهرین جزوه کامل فیزیک دهم رشته ریاضی دانلود تحقیق ترمزهای غلتکی 30ص

👇کلمات کلیدی👇

اهمیت اقتصادی طلا در جهان و موقعیت اكتشاف و استخراج طلای ایران در مقایسه با جهان